Our News

Bashkebisedim me Suzana Jonuzi, 35 vjec

By admin on January 17, 2019 in Uncategorized

Bashkebisedim me Suzana Jonuzi, 35 vjec

Suzana: Pershendetje, prej kohesh kam dhimbje te forta, te therura dhe enjtje te kyçeve. Kam dhe Shenjat te tjera si lodhje, dobesi te pergjithshme, mungese oreksi, dhimbje muskujsh, temperature e me pas dhimbje dhe enjtje te kyçeve, ngurtesim mengjesor te zgjatur, veshtiresi ne levizje, kufizim te levizjeve. Me ndihmon Helix Original per kete problem?

EDSHOP: Suzana eshte e qarte se ne rastin tuaj, ju vuani nga artiriti dhe kete diagnose jam I sigurte qe ja u ka percaktuar edhe mjeku juaj. Ne kete rast Helix eshte zgjidhja juaj ideale. Helix lufton, sheron dhe parandolon semundje si artriti, osteoartiti dhe reumatizma

Suzana: Ne reklama thoni Helix me proteinen e kermillit, e vertete eshte kjo sepse kam degjuar qe kermilli ka protein qe ndikojne shume ne permiresimin e shendeti?

EDSHOP: Eshte patjeter I sakte informacioni juaj, helix Original bazohet ne proteinen e Alantoines e cila nxirret prej kermillit. Ka aftesi kuruese te mirenjohura prej shekujsh. Kjo Formule e koncentruar vjen ne forme te kapsules, me te cilen alantoina shpejt i mbulon nyjet me nje efekt te garantuar analgjetik!

Deshmite shkencore sugjerojne se allantoini eshte efektiv ne trajtimin e ulcerave, sherimit te plageve dhe djegieve. Formula e koncentruar, e pasur me allantoin, eshte efektive ne lehtesimin e dhimbjeve te perbashket dhe reduktimin e ngurtesise ne osteoartriti. Allantoin lehteson ndjeshem dhimbjen ne nyje.  

Suzana: Cfare ndryshimi do te verej ne trup nese e perdor dhe per sa kohe jep efekt?

EDSHOP: Qe ne 24 oret e para te perdorimit do te vini re qe dhimbja ne nyje do te ulet ndjeshem.Enjtjet do te ulen gjithashtu. Kerci juaj do te hidratohet dhe do ti kthehet elasticiteti, fleksibiliteti dhe levizshemia ne nyje

Suzana: Mund ta blej ne moment apo duhet te bisedoj me mjekun tim me pare?

EDSHOP: Helix Original perdoret pa rekomandimin e mjekut. Eshte totalisht bimore dhe pa asnje efekt anesor. Helix permban : Alantoine, Shafran Indian, Glukozamine, Kondroitin dhe vitamine C pra mund te perdoret si supplement ushqimor

Suzana: Si perdoret dhe sa zgjat kura?

EDSHOP: Duhet te pini 1 pilul ne dite, ne mengjes esell ose pas vaktit te mengjesit nese keni ngacmime prej stomakut. 1 Shishe Helix Original permban 30 pilula pra kura zgjat 1 muaj, ku ju do te vereni permiresimet e para ne shendetin tuaj. Ne varese se sa te agravuar e keni ju semundjen mund te vazhdoni dhe nje kure te dyte, pra e perdorni per 2 muaj ose me shume.

Helix ORIGINAL

By admin on January 10, 2019 in blog, shendeti

Kërminjtë janë butakët e vetëm në botë të aftë për të rigjeneruar guackën e tyre fale proteinës alantoin që prodhojnë e cila u shëron dhe u rigjeneron nyjet(guacken e tyre)-alantoina.  Për këtë arsye edhe Helix Original është krijuar me një formulë të koncentruar në formë kapsule, në të cilën alantoina shpërbëhet më shpejt duke u përthithur nga trupi juaj duke depërtuar në nyje dhe duke dhënë një efekt të ndjeshëm.

Shumë njerëz të cilët janë operuar ose janë këshilluar të operohen, kanë përdorur Helix Original duke I shpëtuar operacionit dhe duke marre të njëjtin rezultat.

Formula ekskluzive është e regjistruar në Evropë dhe është në bazë të alantoines, një proteinë unike e kërmillit që ndihmon në shërimin dhe lehtësimin e dhimbjes gjithashtu edhe në ngadalsimin e plakjes. Ky produkt është 100% natyrale.

Me përdorimin e kapsulave HELIX ORIGINAL ju do të kuroni artritin, osteoartritin gjithashtu do ju ndihmojë edhe në rigjenerimin e nyjeve dhe kyçeve, ndihmon dukshëm në problemet me reumatizmin dhe lufton plakjen, për të pasur një lëvizshmëri pa dhimbje.

HELIX KOLAGJEN